Jak mít méně stresu, více času a při tom zvládat nároky klientů?

21.03.2024

Věnuji se koučování menších podnikatelů a IT zaměstnanců. A právě v této skupině patří téma přehlcení a životní rovnováhy k těm nejčastějším.

Ač jsou jejich cíle v koučování podobné, cesty k většímu klidu a pocitu volnosti se liší. 

Existuje však JEDNO ŘEŠENÍ, KTERÉ VŠECHNY SPOJUJE, a o to bych se s Vámi chtěla podělit.

Není to žádné kouzlo…

spíše několik kroků…

1. ROZHODNUTÍ - úspěšnou změnu vždy provázelo rozhodnutí svoji situaci změnit a věnovat jejímu řešení čas a energii.

2. MOTIVACE - našli jsem pravý důvod, proč klient změnu chce, a také dostatečně silnou motivaci, která vyváží vložené úsilí.

3. VLASTNÍ ŘEŠENÍ - pro řešení se klient rozhodl sám, a měl tak větší motivaci jej aplikovat. (Schválně, jak velká je Vaše motivace přijímat rady druhých ve srovnání s vlastními nápady.

4. PŘEVEDENÍ MYŠLENEK DO AKCE - Klient své nápady začal realizovat. Ač to může být ten nejtěžší krok, usnadní jej vědomí své motivace ale i energie, která se v těle uvolňuje při spojení myšlenek v nápad.

5. TESTOVÁNÍ A UČENÍ SE Z NOVÝCH POZNATKŮ - Ne každý nápad fungoval hned na 100 %, ale díky učení se z předchozích kroků a upravování řešení se klient postupně dopracoval k výsledku, se kterým byl spokojen.

Na konci takových změn nebyl "jen" dosažený cíl - více klidu a energie, ale změnil se i klient. Získal nové schopnosti, dovednosti a návyky, které ho provázely a posílily do dalších výzev.


ZAJÍMÁ VÁS TÉMA ZMĚN VÍCE DO HLOUBKY? POJĎME SE POTKAT, AŤ UŽ V RÁMCI NEZÁVAZNÉ KONZULTACE NEBO ROVNOU NA KOUČINKU. Sjednat schůzku si můžete zde: