Jak na neprospěšné myšlenky - technika k vyzkoušení

10.07.2024

Také už jste si někdy naplánovali cíl, popsali všechna měřítka úspěchu, ale někde z hloubi duše na vás vyskakovaly myšlenky, že se to stejně nepovede?


Znám to sama i z práce se svými klienty. Mozek nám umí předložit spoustu myšlenek a "pádných argumentů" jako "Nikdy jsi u svých předsevzetí "nevydržel(a)", Naposledy tvůj plán také nevyšel" a mnohé další.:-)


Při první překážce nebo když ještě výsledky nejsou vidět, se hlasy ozvou znovu a třeba ještě přidají: "Asi nemá smysl do toho dávat tolik energie. Můžu trochu ubrat. Stejně to asi nevyjde…"


Znáte to také?


V některých situacích má mozek pravdu, ale troufnu si říct, že ve většině případů nám spíš brání v tom, čeho chceme dosáhnout.


Tenhle koncept je obvykle popisován jako vnitřní sabotéři. Existuje o něm mnoho článků a knih, které si můžete vyhledat. Nasdílím tak s Vámi spíše jednu ověřenou, ale poměrně jednoduchou metodu, jak neprospěšné myšlenky zmírnit.


Technice říkám Myšlenky do krabice:-)


Až se Vám příště nebude do práce na Vašem cíli chtít a všimnete si u sebe myšlenek "To nezvládnu. To stejně nevyjde. To je moc obtížné.", zkuste se na chvíli zastavit a přestavit si, že tyhle myšlenky dočasně někam odložíte (třeba do krabice vedle vás). Zkrátka, že je v hlavě dočasně nemáte.


Zkuste v té představě chvíli zůstat a z pohledu pozorovatele si všímat, co se u vás změnilo, co děláte jinak.


Často se začnou objevovat nové možnosti a nová energie se do věcí pustit. Ale to zjistíte, až si techniku na vlastní kůži vyzkoušíte.:-)


Pokud máte pocit, že potřebujete s tématem neprospěšných myšlenek pracovat více do hloubky, napište mi a probereme spolu možnosti v rámci nezávazné konzultace.


Přeji úspěšnou práci na vašich cílech a předsevzetích!